26 - 05 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tourism
Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Online

We have 455 guests and no members online

Archiwum
Przełącznik języka
Licznik
Today361
Yesterday507
This week2493
This month17780
Total2044559

Visitor Info

  • IP: 3.238.112.198
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

Sunday, 26 May 2024 10:58
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Toruń, 2014-03-29, godz. 16.30, Od Nowa

Finał przeglądu w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu

organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Konfrontacje odbywają się w dwóch etapach. Spośród dwudziestu dziewięciu zespołów, które zgłosiły się do przeglądu wybrano na podstawie nagrań demo dziesięć kapel. Zaprezentują się one „na żywo” toruńskiej publiczności w sobotę 29 marca w toruńskiej Od Nowie. W tym roku repertuar Konfrontacji zdominowała muzyka rockowa. Począwszy od jego formy tradycyjnej, zakorzenionej w bluesie, granej przez inowrocławski zespół Stara Szkoła poprzez różne formy rocka alternatywnego i indie-rocka (For Some Reason z Golubia-Dobrzynia, Granda, Holy Wives, BuzzGrow z Torunia i Moove z Bydgoszczy) po metal (bydgoskie zespoły Infliction i Johny’ After Death). Obok rocka pojawi się też funky i reggae w wykonaniu bydgoskiego Maxxie Band oraz toruńskiego zespołu Dzwonek Do Drzwi. Na zakończenie wystąpi laureat ubiegłorocznych Konfrontacji – bydgoski zespół Gravity.

Zakończyło się również głosowanie internautów na portalu gra.fm. Zwyciężył zespół, który już został zaproszony do udziału w finale na podstawie nagrań demo, dlatego preferencje internautów poznamy dopiero 29 marca wraz z werdyktem jury Konfrontacji. A jury w tym roku tworzą: Jacek Bryndal (Kobranocka, Atrakcyjny Kazimierz), Tomasz Cebo (muzyk, szef klubu NRD), Grzegorz Kopcewicz (Butelka), Zbigniew Krzywański (Republika), Maurycy Męczekalski (Tortilla, dyrektor AKCiS Od Nowa), Erwin Regosz (instruktor muzyki WOAK) i Mariusz Składanowski (Radio GRA).

Rola jurorów w trakcie Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu nigdy nie ogranicza się do wydawania werdyktów. Wszyscy członkowie jury są doświadczonymi muzykami lub cenionymi dziennikarzami muzycznymi, dzięki czemu mogą udzielać rzetelnych i kompetentnych rad młodym wykonawcom, którzy – zazwyczaj – są na owe rady otwarci.

Obok przeglądu w dziedzinie Muzyki w 2014 roku w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu odbędą się również konkurs fotograficzny Autoportret (termin zgłoszeń: 30 kwietnia) przeglądy Opowiedziane tańcem (termin zgłoszeń: 9 maja), Filmu (termin zgłoszeń: 5 września) i Teatru (termin zgłoszeń: 17 października).

Partnerzy: ACKiS „Od Nowa”, Radia GRA

Patronat medialny: Radio GRA, Muzyczny Kram, Fabryka Zespołów, Life4sound

                wystąpią:

Granda (Toruń)

Holy Wives (Toruń)

For Some Reason (Golub-Dobrzyń)

Dzwonek Do Drzwi (Toruń)

 

Infliction (Bydgoszcz)

BuzzGrow (Toruń)

Johny’ After Death (Bydgoszcz)

Maxxie Band (Bydgoszcz)

Moove (Bydgoszcz)

Stara Szkoła (Inowrocław)

Gravity – laureat KATAR 2013

Wstęp wolny!!!

wydarzenie wprowadzono: piątek 2014-03-14 16:56

 

Money.pl

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries