22 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Turismo
Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Online

Hay 710 invitados y ningún miembro en línea

Archiwum
Przełącznik języka
Licznik
Today1286
Yesterday1149
This week5173
This month14266
Total2284180

Visitor Info

  • IP: 18.119.28.173
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

Domingo, 22 Diciembre 2024 19:53
Inicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivado

19 listopada 2012

Na placu budowy ustawiono prawie 50 – metrową wieżę montażową, za pomocą której zostały podniesione 2 części łuku, które są przygotowywane do montażu. W minionych tygodniach szykowano również podłoże pod kolejne odcinki jezdni, ustawiono krawężniki i plantowano tereny zielone.

W zakresie prac drogowych wiele zmian zaszło w odcinku Trasy Wschodniej. Wykonano tam podbudowę z kruszywa, zagęszczono podłoże pod konstrukcję drogi oraz ustawiono krawężniki kamienne. Na ul. Rypińskiej i Kmicica wykonano podbudowę z kruszywa łamanego oraz plantowano skarpy i zieleń drogową.

Na moście głównym szalowano i zbrojono filar środkowy podpory nurtowej, przygotowywano i układano kosze gabionowe wokół wyspy. Na placu do montażu i scalania wybudowano prawie 50 – metrową wieżę montażową, specjalnie przystosowaną do połączenia dwóch części łuku. W kolejnym etapie, ważące ponad 2 tys. ton, zespolone części łuków trafią na barki, a z nich przęsła będą montowane na podporach. 15 listopada nastąpi montaż starterów na wezgłowiu podpory nurtowej, który stanowi jeden z elementów przygotowawczych do montowania przęseł na podporze.

Na Estakadzie Żółkiewskiego montowano łożyska na podporach oraz wykonywano konstrukcję stalową na rusztowaniu przejazdowym nad torami. Na estakadach i łącznicach prawobrzeżnych montowano szalunki, zbrojenia, łożyska, betonowano i pielęgnowano wykonane betonowe płyty ustroju nośnego, a także szalowano, zbrojono i betonowano belki podwalinowe. Na estakadach lewobrzeżnych malowano konstrukcje i blachy nadłożyskowe, szalowano, zbrojono i betonowano płyty ustroju kolejnych sekcji estakad.

W tunelu zbrojono i betonowano strop, układano izolację na ścianach i przygotowywano powierzchnię płyty dennej pod izolację kap chodnikowych.

W minionym tygodniu na budowie nowego mostu w Toruniu zużyto 470m3 betonu i 40 ton stali zbrojeniowej. Na budowie pracowały w sumie 403 osoby mając do dyspozycji 151 sztuk ciężkiego sprzętu budowlanego.

Żródło

Money.pl

Consola de depuración de Joomla!

Sesión

Información del perfil

Uso de la memoria

Consultas de la base de datos