22 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Turismo
Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Online

Hay 191 invitados y ningún miembro en línea

Archiwum
Przełącznik języka
Licznik
Today1131
Yesterday1149
This week5018
This month14111
Total2284025

Visitor Info

  • IP: 3.145.35.234
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

Domingo, 22 Diciembre 2024 13:45
Inicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivado

 

SKYWAY droga przez gwiazdy, czyli wędrówka gotycką starówką w poszukiwaniu gwiazd. W dniach 26 i 28 sierpnia 2010 mieszkańcy Torunia mieli okazję spacerując ulicami swojego grodu odbyć kosmiczną podróż przez Układ Słoneczny. Widowisko zostało wykonane z zestawów świetlnych instalacji inspirowanych Układem Słonecznym przez artystów z Anglii, Portugalii, Brazylii i Polski. Jest to kolejny pokaz tego typy na toruńskiej starówce.
Słońce – centrum układu słonecznego zostało zlokalizowane na terenie Ratusza Staromiejskiego. Symbolem jego była oświetlona piłka, która przemieszczała się po bruku miejskim w rejonie Starego Rynku.
Merkury – wypatrzeć go można było na fasadzie toruńskiego Aresztu Śledczego zwanego Okrąglakiem oraz toruńskiego Planetarium. Prezentacja pokazywała szybkość chaos i ruch którego nie można było znaleźć celowości oraz ulotność przekazu.
Wenus – został oddany na pięknej fasadzie teatru. Ogromna różnorodność kolorów ożywiła białą bryłę teatru i dodała jej ciepłą spokoju i uroku. Wenus w mitologii rzymskiej utożsamiana z  boginią miłości przykuła wzrok mieszkańców i wabiła do oglądania kolejnych prezentacji 
Ziemia – została usytuowana na najbardziej ruchliwym deptaku Torunia na ulicy Szerokiej i jej symbolem był stary zniszczony czasem napis UNIWERSAM, który został ściągnięty z rozbieranego budynku.
Księżyc – uatrakcyjnił elewację Collegium Maximum UMK. Prezentacja wykonana została przez brytyjskiego artystę Simeona Nelsa. Symbolizowała odkrycie lodu pod powierzchnią Księżyca.
Mars – został przedstawiony na budynku Centrum Sztuki Współczesnej
Ceres – można było zobaczyć poprzez szyby Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wielkie Garbary.
Jowisz – ku uciesze torunian a w szczególności dzieci został wizualizowany na bruku Fosy Staromiejskiej jako pojawiające się i znikające małe kwadraty rodem ze starych gier komputerowych. Do wizualizacji świetlnej został dodany podkład dźwiękowy rodem ze starych gier zręcznościowych.
Saturn – został zrealizowany na ruinach Zamku Krzyżackiego przedstawiono go za pomocą zmieniających się barw które pływały przechodziły jedna w drugą tworząc tęczową iluminację powiązaną z zabytkowym charakterem miejsca.
Uran – został pokazany w ogrodzie na terenie toruńskiego Baju Pomorskiego. Zostało w nim wykorzystane zjawisko fluorescencji powstającej pod wpływem światła ultrafioletowego. Do zabawy z fluorescencją zostało również wciągnięte drzewo którego liście przyozdobiono świecącymi nalepkami.
Dalsze planety zgodnie z umownym modelem zostały przeniesione do dalszych dzielnic Torunia. Neptun znalazł się na Bydgoskim Przedmieściu zaś Pluton na Rubinkowie

Festiwal ściągnął na starówkę tłumy ludzi którzy z ogromnym zainteresowaniem przechodzili z punktu do punktu by zobaczyć przygotowaną dla nich niespodziankę i poczuć się jak gwiazdy.

Money.pl

Consola de depuración de Joomla!

Sesión

Información del perfil

Uso de la memoria

Consultas de la base de datos