22 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Turismo
Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Online

Hay 680 invitados y ningún miembro en línea

Archiwum
Przełącznik języka
Licznik
Today1286
Yesterday1149
This week5173
This month14266
Total2284180

Visitor Info

  • IP: 18.219.81.129
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

Domingo, 22 Diciembre 2024 19:52
Inicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivadoInicio desactivado

Teatr Baj Pomorski 8-9 marca 2012 9.30 i 12.00 .

Pierwsze w Polsce przedstawienie multimedialne, które łączy techniki teatru lalkowego z technikami telewizyjnymi i filmowymi (technologia 3D). Baśniowa opowieść o odwiecznym konflikcie pokoleń, pierwszym dziecięcym buncie oraz trudnej nauce grzeczności i wrażliwości na drugiego człowieka. Królewna Migawka, mieszkanka Najmniejszego Królestwa Świata, nie chce brać udziału w przygotowaniach do Najmniejszego Balu Świata. Rozzłoszczona na swoich rodziców, rzuca na nich czar i ci znikają. Dziewczynka dość szybko odczuwa brak rodziców i tęsknotę za nimi, jednak sprowadzenie ich z powrotem do Najmniejszego Królestwa nie jest już takie proste. Spektakl dla dzieci od lat 6.

 

Jak sobie poradzić z dziecięcym buntem? Jak uczyć dzieci trudnej sztuki przepraszania i dziękowania? W jaki sposób wytłumaczyć dziecku, jak ważny jest szacunke wobec drugiego człowieka? Główna bohaterka przedstawienia, Migawka, odbywa podróż inicjacyjną, podczas której uczy się trudnej sztuki panowania nad swoimi emocjami, przede wszystkim zaś szanowania drugiego człowieka, okazywania mu uczuć i empatii.

Przedstawienie zostało pomyślane jako program telewizyjny o nazwie "Najmniejszy Bal Świata", w którym toczy się rozmowa o "trudnych" dzieciach. Pomysł na toruńską inscenizację różni się od tekstu dramatu, dlatego też jego autorka Malina Prześluga zgodziła się go zmodyfikować tak, by opowieść o Najmniejszym Królestwie Świata współgrała z realiami programu telewizyjnego. W ten sposób Pan Przechodzień stał się Panem Prezenterem, a rodzina królewska przeobraziła się w polską rodzinę o nazwisku Król.

Zapraszamy Państwa na pierwsze w Polsce przedstawienie multimedialne, które łączy techniki teatru lalkowego z technikami telewizyjnymi (przede wszystkim blue box) i filmowymi. Nad spektaklem pracowali artyści teatru dla dzieci, których cechuje szalona wyobraźnia i jednoczesne poważne traktowanie młodego widza: Malina Prześluga, której dramaty zaczynają się cieszyć coraz większym powodzeniem, oraz Paweł Aigner znany w Toruniu z takich przedstawień, jak choćby "Na Arce o ósmej" czy "Pinokio".

autor: Malina Prześluga

 reżyseria: Paweł Aigner

scenografia: Jan Polivka

muzyka: Piotr Klimek

wokal: Maria Dąbrowska

reżyseria obrazu: Marcin Klawiński

operator obrazu: Piotr Zarzycki, Waldemar Dziomba

montaż klipów: Krzysztof Parda

 

 

Obsada:

 

Tomasz Pomagalski (Pan Prezenter) - Krzysztof Grzęda

Kazimierz Król - Andrzej Korkuz

Matylda Król - Grażyna Rutkowska-Kusa

Migawka Król - Dominika Miękus

Rurek Pokurcz - Krzysztof Parda

Pani, której nie będzie widać - Edyta Łukaszewicz-Lisowska

 

Money.pl

Consola de depuración de Joomla!

Sesión

Información del perfil

Uso de la memoria

Consultas de la base de datos