18 - 05 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Informacje Toruń
Z historii Torunia
Login Form
Przedstawiciele Torunia
Online

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum
Wybory do Sejmu 2015
Wybory 2014
Przełącznik języka
Licznik
Today89
Yesterday553
This week3150
This month13763
Total2040542

Visitor Info

  • IP: 3.145.64.235
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

sobota, 18 maj 2024 04:36
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Toruń, 29 lipiec 2016, godz. 10.00 12.30, Szkoła Leśna na Barbarce

Kolejny piątek z atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci w ramach akcji "Lato dla dzieci w Szkole Leśnej na Barbarce".

Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane dzieci i młodzieży do udziału w edukacyjnych zajęciach edukacyjnych i sportowo-integracyjnych

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w zajęciach przyrodniczo-artystycznych przygotowanych dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. W ofercie mamy zajęcia bezpłatne, dofinansowane ze środków Miasta Toruń o Proponujemy również szeroką gamę zajęć i warsztatów odpłatnych. Szczegółowa ofertę zajęć i warsztatów dostępna jest na stronie internetowej www.szkola-lesna.torun.pl.

Jak zwykle zapraszamy również do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu korzystania z form rekreacyjnych dostępnych w Osadzie Leśnej na Barbarce tj. wypożyczalni sprzętu sportowego, Parku Linowego Barbarka, Barbarkowego Parku Rekreacyjnego.

 

Oferta dla osób indywidualnych

Szkoła Leśna na Barbarce serdecznie zaprasza osoby indywidualne  do udziału w edukacyjnych zajęciach edukacyjnych i sportowo-integracyjnych

Zapisy: biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń, tel. 56 657 60 85, poniedziałek - piątek godziny 8.00-16.00

Termin :15 lipca ( piątek), 29 lipca (piątek), 12 sierpnia (piątek ), 26 sierpnia (piątek)

Godzina: godzina 10.00-12.30

Ilość uczestników:15-20, minimalna liczba osób konieczna do zrealizowania zajęć w ciągu dnia 15 osób

Wiek uczestników : 6-13 lat

Koszt: bezpłatnie

Finansowanie zajęć: Miasto Toruń, projekt pn. „Człowiek, środowisko, integracja. Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży”

Uwaga: Uczestnicy zajęć w czasie ich trwania pozostają pod opieką rodziców /opiekunów

W programie każdego dnia :

• zajęcia przyrodniczo-edukacyjne

• zajęcia artystyczne

Plan zajęć:

Dzień tygodnia

Zajęcia przyrodniczo-edukacyjne

Zajęcia artystyczne

15 lipca (piątek)

Przyroda i historia Barbarki

Zabawki z recyklingu

29 lipca (piątek)

Pachnące lato-Twój zielnik

Roślinne obrazki na płótnie

12 sierpnia (piątek)

Las pełen niespodzianek

Portrety zwierząt

26 sierpnia (piątek)

Leśne przygody- podchody

Nie święci garnki lepią- rzeźba w glinie na kole garncarskim 

Opisy tematów:

Zajęcia przyrodniczo-edukacyjne

1) Przyroda i historia Barbarki

W czasie zajęć uczestnicy zapoznani zostają z historią Osady Leśnej na Barbarce oraz walorami przyrodniczymi jej okolicy. Przechodzą obok kapliczki i figurki, gdzie poznają legendę o św. Barbarze oraz historię powstania Barbarki. Następnie przemieszczają się do Miejsca Pamięci Narodowej. Prowadzący opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce  tam przed laty. Ścieżka wiedzie przez las zatem dzieci zapoznają się z otaczającą przyrodą, zwracają uwagę na różnice pomiędzy poszczególnymi siedliskami leśnymi.

2) Pachnące lato - Twój zielnik

Uczestnicy zajęć dowiadują się jakie rośliny zielne rosną w lasach, czym się charakteryzują, jaki wpływ na ich rozwój ma pora roku i pogoda. Prowadzący wskazuje wybrane rośliny zielne i opisuje ich znaczenie w ekosystemie leśnym. W czasie zajęć uczestnicy uczą się rozpoznawać popularne rośliny zielne oraz drzewa i krzewy  występujące w lesie, a następnie z zebranych w czasie spaceru w lesie roślin wykonują zielnik, który po zajęciach zabierają do domu.

3) Las pełen niespodzianek- podchody

Uczestnicy zajęć otrzymują karty pracy i szukają oznaczonych na ścieżce zadań. Wykonują polecenia przyrodnicze i  następnie kierują się do punktu kontrolnego, w którym wykazują się zdobytą wiedzą w trakcie podchodów. Poprzez zajęcia uczestnicy utrwalają wiadomości o roślina i zwierzętach leśnych; uczą się pracy w zespole oraz poznają zasady zachowania się w lesie.

4) Leśne przygody - podchody

Uczestnicy dzielą się na dwie grupy. Jedna  grupa rusza pierwsza do lasu pozostawiając zadania do wykonania oraz ślady ze znaków patrolowych. W połowie drogi grupy zamieniają się: druga grupa ucieka, a pierwsza stosując się do pozostawionych śladów szuka zadań i kryjówki przeciwnej drużyny.

Zajęcia artystyczne

1) Zabawki z recyklingu

W czasie zajęć uczestnicy wykonują zabawki z użyciem materiałów ekologicznych oraz odpadowych tj. butelki plastikowe, kartoniki, nakrętki. Po zajęciach zabierają je ze sobą do domu.

2) Roślinne obrazki na płótnie

W czasie warsztatów uczestnicy wykonują obrazki na płótnie. W czasie spaceru w lesie zbierają ciekawe liście lub rośliny, korę itp. Następnie malują części roślin wybranym kolorem farby i wykonują jego odcisk na płótnie. Wykonany rysunek uczestnicy zabierają ze sobą do domu

3) Portrety zwierząt

W czasie warsztatów każdy uczestnik otrzymuje kalkę techniczną oraz wybrany rysunek zwierzęcia leśnego i kredki. Zadaniem uczestników jest jak najbardziej rzeczywiste przeniesienie kształtu oraz koloru zwierzęcia. Po wykonaniu rysunku kalkę jest naklejana na kartę i oprawiana w ramkę. Wykonany rysunek uczestnicy zabierają ze sobą do domu

4) Nie święci garnki lepią – rzeźba w glinie na kole garncarskim

Uczestnicy zapoznają się z właściwościami gliny i  historią jej wykorzystywania. Następnie otrzymują materiały do pracy  tj. podkładki, wałki, nożyki,  glinę i rzeźbią niepowtarzalne figury również przy użyciu koła garncarskiego. Po skończonych zajęciach uczestnicy  zabierają wykonane rzeźby.

Money.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych