23 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Informacje Toruń
Z historii Torunia
Login Form
Przedstawiciele Torunia
Online

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum
Wybory do Sejmu 2015
Wybory 2014
Przełącznik języka
Licznik
Today814
Yesterday1382
This week814
This month15176
Total2285090

Visitor Info

  • IP: 18.116.85.111
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

poniedziałek, 23 grudzień 2024 10:44
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Toruń, 28-kwietnia - 3-maj 2017, Źródło

Jennifer Batten, czyli uznana gitarzystka Michaela Jacksona, kolejne spotkanie z tańcem podczas szóstej edycji Święta Tańca, muzyczny hołd dla Andrzeja Zauchy, przygody z historią, a także liczne warsztaty, spektakle plenerowe oraz uroczystości wojskowe — to wszystko już podczas kolejnej, pełnej atrakcji toruńskiej Majówki, która w tym roku potrwa od 28 kwietnia aż do 7 maja. 

Pierwsze wydarzenia odbędą się już w piątek 28 kwietnia 2017. Główną atrakcją tego dnia będzie koncert „Tribute To Michael Jackson”. Otworzy on tegoroczną kulturalną Majówkę. Gwiazdą koncertu będzie Jennifer Batten — uznana gitarzystka, która przez dziesięć lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem. Grała również z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice, Carl Anderson czy Michael Sembello. Oprócz utworów Jacksona, artystka wykonuje muzykę z pogranicza rocka, jazzu, fusion i world music. Jennifer Batten wraz z zespołem zagra największe przeboje Michaela Jacksona oraz swoje najlepsze kompozycje. Toruński koncert będzie wyjątkową okazją do usłyszenia na żywo legendarnych gitarowych partii Michaela Jacksona, wykonanych przez tę samą artystkę, której brzmienia można było usłyszeć podczas klasycznych wykonań króla popu.

Ten dzień nie minie jednak tylko w towarzystwie rockowych brzmień. Wszyscy zainteresowani historią będą mogli wziąć udział w wykładzie na temat średniowiecza. Fani teatru będą mieli okazję obejrzeć spektakl „Aya znaczy miłość” w Teatrze Baj Pomorski, a miłośnicy muzyki klasycznej posłuchać koncertu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. W Domu Muz i Centrum Sztuki Współczesnej odbędą się również wernisaże dwóch ciekawych wystaw. W ramach Kina Letniego będzie można obejrzeć film w plenerze. 

Drugiego dnia majówki, na Rynku Staromiejskim po raz kolejny odbędą się obchody Święta Tańca — każdy miłośnik tej formy sztuki znajdzie coś dla siebie i będzie miał okazję aktywnie spędzić sobotnie popołudnie. Rozpocznie się również „Majówka z historią” w ramach której będzie można spędzić czas w rodzinnej atmosferze i dowiedzieć się czegoś na temat średniowiecznej historii miasta. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję posłuchać koncertu pt. “Gdzie jest księżyc kiedy śpi” który odbędzie się w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki. Dzień pełen atrakcji zakończy koncert projektu Plotnicky oraz spektakl Komturia, który widzowie obejrzą na Zamku Krzyżackim.

W niedzielny poranek  na Zamku Dybów rozpocznie się drugi dzień historycznego festynu, a po południu uczestnicy majówki będą mogli posłuchać muzyki szantowej w wykonaniu zespołu Kapitan Thorn. Wieczorem na scenie na Wiśle odbędą się również dwa koncerty: formacji Revolucja, założonej przez wieloletniego wokalistę Dżemu – Jacka Dewódzkiego oraz duetu Gabriel Fleszar & Bartek Wójcik. 

1 maja na Zamku Krzyżackim odbędzie się pierwszy dzień Jarmarku Regionalnego, a od godziny 15 do 19 widzowie będą mieli okazję obejrzeć inscenizacje rycerskich potyczek. O godzinie 16 będzie miał również miejsce koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Toruń. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie jednak inauguracja Festiwalu PROBALTICA w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki — wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość posłuchania koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Dzień zakończy koncert formacji SCODRIX ft. Kami na scenie na Wiśle.

2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski. Po pełnym wrażeń poniedziałku wszyscy zainteresowani historią torunianie będą mogli skorzystać  z  kolejnych atrakcji — uczestnicy wydarzeń wezmą udział w Jarmarku Średniowiecznym na Zamku Krzyżackim, obejrzą historyczne inscenizacje, a o godzinie 22 będą mogli wziąć udział w  nocnym pokazie walk rycerzy z ogniem na scenie na Wiśle. Kolejno w godz. 10:00-12:30 Muzeum Okregowe zaprasza na Grę Muzelną do Ratusza Staromiejskiego, a o godz. 11:00 zwiedzający Muzeum Torunskiego Piernika będę mieli okazję uczestniczyć w warsztatach malowania pierników. O 14:00 na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej odbędzie się uroczystość wojskowa, która zapoczątkuje festyn patriotyczny. Będzie można zobaczyć pokaz tańców narodowych w wykonaniu zespołu Młody Toruń, wystawę zabytkowych pojazdów Automobilklubu Toruńskiego, wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez OPP Dom Harcerza, a następnie prezentację historii i znaczenia symboli narodowych. Mieszkańcy Torunia dostaną także możliwość posłuchania jubileuszowego koncertu zespołu Hulajdusza w Dworze Artusa oraz obejrzenia pokazu tańców międzynarodowych w wykonaniu zespołu Młody Toruń. W ramach Festiwalu PROBALTICA będzie można posłuchać także  koncertu skrzypka Oleksandra Bozhyka z zespołem.

3 maja 2017 jak co roku stanie się czasem uroczystości związanych z kolejną już, 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczniemy od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą protesty 1 i 3 maja 1982 r. O godz. 12:00 na Rynku Staromiejskim obędzie się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Toruńskiej, a następnie Uroczystość Wojskowa zakończona przemarszem wojsk historycznych na Zamek Krzyżacki.
O Godz. 16:00 Teatr Baj Pomorski na Starym Rynku zaprezentuje spektakl pn. „Czerwony Kapturek”. Dzień zakończy plenerowe wykonanie opery „Flis” Stanisława Moniuszki.

Dzień po uroczystych obchodach Święta Konstytucji. Tego dnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej “Gaude Mater”, którego dalszy ciąg odbędzie się w sobotę, 6 maja 2017

Cały piątek  5 maja 2017 minie pod znakiem animacji dla dzieci i dorosłych, które odbędą się pod Krzywą Wieżą i które zagoszczą tam już do końca majówki. Ponadto, po raz kolejny wszyscy fani kina dostaną możliwość obejrzenia filmu w plenerze.

W przedostatni dzień Majówki w Centrum Sztuki Współczesnej odbędą się warsztaty rodzinne, oscylujące wokół wystawy Krzysztofa Musiała, a na scenie na Wiśle będzie można posłuchać koncertu zespołu DaGamba. Ten dzień zostanie również uświetniony występami dwóch bardzo popularnych zespołów. Po pierwsze, grupy rockowej Püdelsi — legendy polskiej sceny alternatywnej. Zespół od ponad ćwierć wieku podąża artystyczną ścieżką pełną abstrakcji, absurdu i groteski zakrapianej odrobiną czarnego humoru, wszystko podane w otoczce awangardowego rockowego brzmienia. Po drugie, zespołu Manchester — grupy założonej w 2006 r. w Toruniu, która ma na koncie udział na najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych m.in. w Węgorzewie i Jarocinie.

Największą atrakcją ostatniego dnia toruńskiej kulturalnej Majówki będzie koncert ku pamięci wielkiego muzyka Andrzeja Zauchy pt. „Zaucha bez granic”. Na jednej scenie wystąpią artyści polscy i zagraniczni, będziemy mogli usłyszeć m.in. Piotra Roguckiego, Lorę Szafran czy Vivian Buczek. Jazzowy koncert na Bulwarze Filadelfijskim zakończy tegoroczną Majówkę.

Ponadto w dniach od 29-ego kwietnia do 3-ego maja odbędą się spotkania i prelekcje przy wystawie „Piotr Michałowski”. W środę, kolejno o godz. 11:00 i 13:00 – pielęgnowanie wartości patriotycznych na przykładzie twórczości Artura Grottgera. Wszystko to w Ratuszu Staromiejskim.

Nie lada gratką dla głodnych ciekawostek będzie na pewno zapoznanie się z prywatną kolekcją militariów w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu czy wystawą pn. „150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Takie atrakcje przygotowało Muzeum Historii Torunia.  

Oczywiście od soboty do 3 maja w Muzeum Toruńskiego Piernika będą miały miejsce warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, dlaczego toruński piernik stał się wyjątkowym, narodowym przysmakiem. Biorący udział w spotkaniu samodzielnie wykonają swój unikatowy piernik dekoracyjny.

To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, w celu zapoznania się z kompletnym programem zapraszamy na stronę http://www.muzeum.torun.pl/

Money.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych