22 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Informacje Toruń
Z historii Torunia
Przedstawiciele Torunia
Online

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum
Wybory do Sejmu 2015
Wybory 2014
Przełącznik języka
Licznik
Today973
Yesterday1149
This week4860
This month13953
Total2283867

Visitor Info

  • IP: 18.118.128.17
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

1
Online

niedziela, 22 grudzień 2024 08:54
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

14.4. (sobota) godz. 11, "Od Nowa" Toruń

11:00 - Warsztaty tańca Bollywood cz. 2.

13:00 - OMPHALOS TRIBE/ American Tribal Style – pokaz tańca i spotkanie.
Zespół Omphalos Tribe po raz pierwszy wystąpił na Tribalexpress /I Tribalowym Festiwalu w Warszawie/, który odbył się w lipcu zeszłego roku. Wcześniej każda z dziewczyn zajmowała się różnymi rodzajami tańca - połączyła je wspólna pasja do tańca. American Tribal Style to styl tańca nawiązujący do tradycji plemiennych kobiet, które to z tej właśnie plemienności czerpały siłę i dumę. Jest współczesną adaptacją różnych etnicznych stylów m.in. flamenco, świątynnych tańców hinduskich, tańca brzucha. ATS jest grupową improwizacją, z grupy co jakiś czas wyłania się liderka, która za pomocą sygnałów i gestów porozumiewa się z resztą tancerek – w ten sposób tworzy się choreografia. Nieodłącznym elementem tańca jest także charakterystyczny strój, który zazwyczaj składa się z długiej, obszernej spódnicy, pod którą zakłada się haremki, krótkiej dopasowanej bluzki, bogato zdobionego biustonosza, turbanu oraz podkreślającego ruchy bioder pasa, do którego często przyczepione są frędzle lub pompony. Ważnym elementem stroju jest również biżuteria.

15:00 - Spotkanie z podróżnikiem Pawłem Kilenem

19:00 - Galahad – pokaz tańca irlandzkiego

20:00 - Koncert zespołów: CZERWIE i DIKANDA

Czerwie to niezależna małopolska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek oraz Bezpretensjonalnych tekstów.Podczas festiwalu muzycy wystąpią materiałem z najnowszej płyty pt. „Melanż” z 2012 roku.

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie. Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach. Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów, wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach. Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia, zarówno dla publiczności, jak i samego zespołu. Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in.: Montreux Jazz Festival, Sziget Festiwal (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii).

Bilety: 20 zł – przedsprzedaż; 25 zł – w dniu koncertu

Money.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych