22 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Informacje Toruń
Z historii Torunia
Przedstawiciele Torunia
Online

Odwiedza nas 374 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum
Wybory do Sejmu 2015
Wybory 2014
Przełącznik języka
Licznik
Today1167
Yesterday1149
This week5054
This month14147
Total2284061

Visitor Info

  • IP: 18.116.85.96
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

2
Online

niedziela, 22 grudzień 2024 15:05
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

10 marca, godz. 12.00 - 17.00 – Studium WF i S UMK, ul. Gagarina 35

Warsztaty teatralne

Warsztaty prowadzone przez instruktorów Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „tARTak” stanowiące teatralną alternatywę dla każdego, kto nie boi się eksperymentów i chciałby choćby na chwilę z biernego widza przemienić się w czynnego artystę-aktora.
Zajęcia obejmują pracę nad trzema podstawowymi elementami aktorskiego rzemiosła (ruch, głos i tekst):

12.00 - 13.30 - ruch sceniczny
13.45 - 15.15 - emisja głosu
15.30 - 17.00 - tekst w teatrze

Zapisy i szczegółowe informacje: http://www.tartak.art.pl

10 marca, godz. 19:00 – plac pomiędzy klubem „Od Nowa” i Wydziałem Teologicznym UMK

Klamrowe Fire Show

Artystyczny pokaz ognia w wykonaniu toruńskiego Studenckiego Koła Żonglerskiego, które jest pierwszym w Polsce tego typu kołem działającym przy wyższej uczelni. Zrzesza ono studentów zainteresowanych wszystkimi rodzajami sztuk kuglarskich, tych początkujących, jak również osoby wykonujące profesjonalne pokazy na imprezach masowych.
SKŻ było czynnie zaangażowane w tworzenie takich festiwali jak "Altergrawitacja" -Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego oraz "Variete" – Toruńskich Dni Sztuk Cyrkowych.

11 marca, godz. 20:30 – mała scena

Koncert The EDVB czyli The European Double-Hundred-Million-Euro-Bass Very-Free-Jazz Band

Koncert współczesnej muzyki improwizowanej na instrumentach akustycznych w wykonaniu znakomitych kontrabasistów Michała Hajduczenia i Marcina Maciejewskiego.
Brzmienia duetu odnoszą się m.in. do modernistycznej muzyki klasycznej, etnicznej i jazzowej. Utwory prezentowane na koncercie opierają się na strukturach konceptualistycznych. Chętnie stosowanym przez muzyków środkiem jest aleatoryzm, natomiast nadrzędnym budulcem w działaniu jest barwa dźwięku.

12 marca, godz. 20:30 – Galeria 011

Otwarcie wystawy plakatów LESZKA MĄDZIKA

Wystawa prezentuje plakaty teatralne, filmowe i koncertowe autorstwa Leszka Mądzika – jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców teatralnych w kraju.
Leszek Mądzik jest reżyserem, scenografem, artystą fotografikiem, malarzem i animatorem kultury. Współpracuje z wieloma uczelniami teatralnymi w Polsce i na świecie. Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 1969 założył swój autorski teatr – Scena Plastyczna KUL, z którym zrealizował 20 własnych spektakli prezentowanych i nagradzanych na wielu festiwalach teatralnych na całym świecie. Tworzył wybitne scenografie w teatrach polskich, francuskich, niemieckich i portugalskich.

13 marca, godz. 22:00 – mała scena

„15. KLAMRA” – pokaz filmu (DVD)

Prezentacja filmu zrealizowanego podczas 15. Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA w roku 2007.
Film przedstawia przygotowania i realizację poszczególnych spektakli, imprezy towarzyszące, atmosferę i ludzi festiwalu.

14 marca, godz. 21:00 – duża scena

„Le Pas Jaques“ – spektakl teatralny Magdy Jędra

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Magda Jędra
Współpraca: Anita Wach, Mariusz Krawczyk
Muzyka: kolaż
Produkcja: Good Girl Killer

premiera: 3 grudnia 2011, Gdańsk

„Le pas Jaques“ czyli „kroki Jaques’a“, to nazwa metody stosowanej w nauczaniu rytmiki, wymyślonej przez szwajcarskiego pedagoga Jaques’a Dalcroze‘a, które jak to określił autor są niczym innym jak krokami wykonywanymi w takt muzyki. Ruch, rytm były pierwszą wyraźną metaforą biegnącego czasu i punktem wyjścia do pracy nad spektaklem.
Na tej bazie powstał solowy spektakl - ze złudzenia, że czas przyspiesza, ze smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w największym porządku tylko przez krótką chwilę spokojnej pewności, z nieprzewidywalności zdarzeń i nieuchronności wszystkich ich konsekwencji.
Spektakl zrealizowano dzięki pomocy finansowej Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańska.

14 marca, godz. 22:00 – mała scena

Teatr COGITATUR – prezentacja filmowa (DVD)

Teatr Cogitatur powstał w 1981 roku w Katowicach. Założyli go Witold i Katarzyna Izdebscy. Był jednym z najważniejszych teatrów niezależnych lat 90. i początku naszego wieku w Polsce. Oprócz występów na krajowych scenach teatr prezentował swoje inscenizacje w wielu krajach świata m.in.: w Brazylii, Czechach, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Francji, Jugosławii, Korei Południowej, Niemczech (m.in. brał udział w Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hanowerze), Rumunii, Słowacji, Szwecji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i USA. Teatr Cogitaur realizował zarówno spektakle salowe jak i znakomite przedstawienia plenerowe. W latach 1999 – 2003 przedstawił 5 swoich najważniejszych spektakli podczas kolejnych edycji KLAMRY.

15 marca, godz. 21:00 – Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”

„Pina”, reż. Wim Wenders, Francja/Niemcy/Wielka Brytania 2011

„Pina” to hołd złożony przez Wima Wendersa twórczości Piny Bausch – wybitnej choreografki i tancerki. Jest to również swoisty hymn na cześć sztuki.
W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości – uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki – „Święto wiosny”, „Vollmond” i „Café Müller”. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

16 marca, godz. 20:30 – mała scena

„Polski teatr alternatywny po 1989 roku z perspektywy Akademickich/Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA” – spotkanie z dr. Arturem Dudą (Katedra Kulturoznawstwa UMK)

Spotkanie jest okazją do prezentacji założeń i zawartości książki przygotowywanej z okazji dwudziestolecia KLAMRY przez zespół redakcyjny w składzie Artur Duda, Emilia Adamiszyn i Bartłomiej Oleszek (Katedra Kulturoznawstwa UMK). Na książkę składają się przede wszystkim artykuły poświęcone teatrom alternatywnym, które były najważniejszymi gośćmi KLAMRY i których spektakle przeszły do historii nie tylko toruńskiego festiwalu, ale także polskiego teatru niezależnego. Jak mówią sami autorzy teksty zostały napisane własnymi toruńskimi siłami – co najmniej dwóch, jeśli nie trzech „pokoleń” widzów - uczestników KLAMRY, dla których ten festiwal stanowił ważne miejsce, pomocne w kształtowaniu wrażliwości i poglądów na teatr.

 

 

 

Money.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych