23 - 12 - 2024
Postaw Mi Kawe

Jeżeli podoba Ci się strona i chcesz wspomóc projekt!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Main menu
Informator
Gdzie spędzić czas
Turystyka
Informacje Toruń
Z historii Torunia
Przedstawiciele Torunia
Online

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

Archiwum
Wybory do Sejmu 2015
Wybory 2014
Przełącznik języka
Licznik
Today1046
Yesterday1382
This week1046
This month15408
Total2285322

Visitor Info

  • IP: 18.218.63.176
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Who Is Online

5
Online

poniedziałek, 23 grudzień 2024 14:19
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Toruńska Noc Naukowców 2024

Data wydarzenia
27-09-2024 16:00
Miejsce wydarzenia
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Organizator
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Opis wydarzenia
Wykład autorski „Planety poza Układem Słonecznym: 30 lat później” – będzie jedną z głównych atrakcji Toruńskiej Nocy Naukowców 2024, który wygłosi prof. Aleksander Wolszczan.

Do Torunia prof. Aleksander Wolszczan przyjedzie na wyłączne zaproszenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, by promować aplikację i portal Odnajdź Naukę. Projekt ten został dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Toruńska Noc Naukowców 2024 odbędzie się 27 września 2024 r. w budynku głównym Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1) oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2) między godz. 16:00 a 22:00.

Wcześniej, w godzinach przedpołudniowo-popołudniowych (09:00-15:00) na wykłady, warsztaty i pokazy zapraszają: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydział Chemii UMK, Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Sztuk Pięknych oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na wydarzenie w CNMW obowiązują bezpłatne wejściówki, a liczba miejsc jest ograniczona.

Toruńska Noc Naukowców 2024 to stanowiska popularnonaukowe, wykłady naukowców oraz warsztaty mikrobiologiczne. To też aż dziewięć stanowisk CNMW, promujących aplikację i portal Odnajdź Naukę, które znajdziecie na sześciu piętrach w budynku głównym (MW1) oraz pięć wykładów (MW1, MW2).

Na jednym ze stanowisk, znajdziecie ponadto ekspozycję elementów systemów próżniowych i linii badawczych, czy przykłady próbek badanych na synchrotronach. Przeniesiecie się też na symulatorze lotu samolotem F-35, ale i szybowca w strefę lotnictwa, o sile nośnej samolotu dowiecie się więcej w tunelu aerodynamicznym. Nie zabraknie strefy konstruktora, mechatroniki, RoboWarsztatu i interaktywnego robota EuGenius’a.

Warto wiedzieć

Prof. Aleksander Wolszczan to jedyny spośród 40 naukowców, których biogramy znalazły się w aplikacji i portalu, a z którym do dziś możemy jeszcze porozmawiać o nauce i ważnych dla nas dokonaniach i odkryciach.

Przypomnijmy, projekt Odnajdź Naukę to pierwsza tego typu aplikacja i strona www w Polsce, stanowiąca jeden z niewielu przyjaznych sposobów zapoznania się z dorobkiem naukowym kilku pokoleń badaczy związanych z województwem kujawsko-pomorskim i jednocześnie będąca narzędziem turystycznym, ułatwiającym planowanie wycieczek (pieszych, rowerowych czy samochodowych) z historią nauki, jako wiodącym motywem.

Wykład „Planety poza Układem Słonecznym: 30 lat później” prof. Aleksander Wolszczan wygłosi po odsłonięciu tablicy pamiątkowej dedykowanej aplikacji i portalowi Odnajdź Naukę, które to odsłonięcie zaplanowaliśmy o godz. 18.30 na parterze budynku głównego MW1.

Wykładu polskiego radioastronoma, współodkrywcę (wraz z Kanadyjczykiem Dale’em Frailem) pierwszych planet pozasłonecznych, a dziś profesora Pennsylvania State University wysłuchamy w sali konferencyjnej MW2, między 19.30, a 21.30. Wykład będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube oraz Facebook CNMW.

Wszystkie atrakcje w MW1 będą dostępne w trzech turach zwiedzania: w godz. 16:00-18:00, 18:00-20:00 oraz 20:00-22:00. Wykłady w MW2 odbędą się w przestrzeni wystawienniczej, która będzie jednak wyłączona ze zwiedzania.

Bezpłatne wejściówki na daną turę można odebrać w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w godzinach otwarcia. Wejściówki będą wydawane do wyczerpania puli na daną turę. W przypadku wolnych miejsc – wejściówki będą wydawane w dniu wydarzenia na pół godziny przed każdą turą w kasach w budynku głównym Młyna Wiedzy (MW1). Jedna osoba może otrzymać maksymalnie cztery wejściówki.

Organizatorami Toruńskiej Nocy Naukowców 2024 są Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Partnerzy wydarzenia: Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk INBIOTEK z Olsztyna.

Money.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych